PSYCHOLOGIZUJĘ

Kobieto, pokochaj siebie samą!

Joanna1056 views
Kobieto, pokochaj siebie samą!

Dzisiaj wyjątkowy dla nas, płci pięknej, dzień. Dzień Kobiet. Uśmiech na naszych ustach wywołują bukiety tulipanów, czekoladki lub inne drobiazgi. Chciałabym, aby ta radość z bycia kobietą utrzymywała się w nas przez cały rok. Abyśmy bardziej dostrzegały swoje pozytywne i mocne strony. I to je „brały na warsztat” w ramach rozwoju osobistego. Abyśmy nie marnowały czasu na zamartwianie się, że nie wyglądamy jak gwiazdy filmowe, czy nie mamy IQ jak członkowie Mensy. Droga Kobieto, pokochaj siebie samą. Taką, jaką jesteś! To pierwszy krok do bardziej satysfakcjonującego życia.

Nie musicie być idealne

Aby obdarzyć siebie samą miłością, konieczne jest najpierw zaakceptowanie siebie. Przez większość mojego życia starałam się, aby wszystko, co robię, było idealne. Dotyczyło to również mojego wyglądu. Takie podejście wywoływało we mnie zawsze wielkie napięcie i w zasadzie permanentny stres. Wiele musiało się w moim życiu wydarzyć, żeby się to zmieniło. Przede wszystkim pomogła refleksja i praca nad samą sobą. Zatrzymajcie się na chwilę i dopuście do siebie myśl, że nie musicie być idealne. Lżej? Mnie od razu.

Kwiaty i kobieta

Zmieniajcie to, na co macie wpływ

Oczywiście nie chodzi wcale o to, abyśmy nie zmieniały w sobie tego, czego nie lubimy, a możemy. Może trapią Was nadmierne kilogramy. Może chcecie w końcu wstać z kanapy i zacząć bardziej aktywne życie. Może czas na bardziej zdrową dietę. Albo na naukę nowego języka. Zacznijcie działać. Skupcie się jednak na rzeczach, na które macie realny wpływ. Po co marnować energię na to, czego i tak nie możecie zmienić?

Skupiajcie się na swoich mocnych stronach

Rozwijajcie swoje mocne strony! O wiele łatwiej jest osiągnąć dobre wyniki, a nawet mistrzostwo w tym, do czego jesteśmy stworzone. Nie masz głowy do skomplikowanych obliczeń, ale świetnie idzie Ci nauka języków obcych? Skup się właśnie na tym drugim. Inaczej Twoje życie będzie męczarnią. Skupiaj się na tym, w czym jesteś dobra i co zarazem lubisz robić. Droga do sukcesu murowana.

Kompleksy na bok

Nie fiksuj się na swoich słabych stronach. Myślę tu zarówno o duszy, jak i ciału. Jako biegaczka mam przynajmniej dwa powody do zamartwiania się. Bieganie zabrało mi biust. Jestem tak płaska, że opalając się topless na hiszpańskich plażach zyskałam przydomek „Alejandro”. (Tak, śmieję się teraz na głos.) Mogłabym rozpaczać, ale… skupiam się na pozytywach. Mały biust nie skacze mi w prawo i w lewo przy bieganiu, zapewniając duży komfort ruchu. Nie mam krągłości z przodu, ale mam za to z tyłu. Na szczęście są tacy faceci, których bardziej interesują pupy niż biusty. Drugi potencjalny powód do zmartwień to wielka łyda. Jej rozmiarem nie powstydziłby się 90-kilogramowy facet. Ja się nie wstydzę, bo to mój atrybut biegacza. Zrozumiał to także przemysł obuwniczy. W tym roku udało mi się nawet kupić wysokie kozaki z gumą przez całą długość, do których łydy zmieściłam. Powód do zmartwień? Nie sądzę.

Zmysłowość jest kobietą
fot. Ti Amo Foto
Poznajcie lepiej siebie samą

Zróbcie coś dla siebie samej. Świetnym doświadczeniem dla mnie była kobieca sesja zdjęciowa, wykonana przez moją ulubioną koleżankę fotografkę. Aga jest z wykształcenia Psychologiem (praca magisterska z zakresu seksuologii) i jak nikt rozumie kobiety. Sesja z nią to było odkrywanie się na nowo. Swojego piękna, zmysłowości i… radości z życia. Spróbujcie same. Jeśli macie zakorzenione w Waszych głowach, że jesteście niefotogeniczne, to jesteście w błędzie. Aga coś o tym wie.

Kobieto, pokochaj siebie samą

Pamiętajcie, kto jest pozytywnie nastawiony do siebie, pozytywnie jest nastawiony również do świata. Jak rozwinąć w sobie takie nastawienie? Na pewno pomoże refleksyjne podejście do życia, prawdziwa przyjaźń i miłość, ciągła praca nad sobą. Nie bójcie się inwestować w coaching, czy psychoterapię. „Za” jest na pewno więcej niż „przeciw”, a rezultaty mogą przejść Wasze najśmielsze oczekiwania. Bieganie też pomaga. I to jak!

Kochane kobiety, pokochajmy siebie i podążajmy przez życie radośnie. Wszystko będzie wtedy łatwiejsze i przyjemniejsze. Spełniajmy marzenia i biegnijmy swoją historię. Tego nam życzę w ten wyjątkowy dla nas dzień.