BIEGAMMOTYWACJA

#BiegamSkoroSwit Droga do porannego biegania

Joanna1071 views
Wyzwanie #BiegamSkoroSwit

Jeśli należycie do grupy rannych ptaszków, to Wam zazdroszczę. Pobudka bez budzika i trening o blasku wschodzącego słońca zdecydowanie nie jest scenariuszem mojego poranka. Zawsze byłam nocną sową. W każdym aspekcie życia. A jeśli chodzi o moje bieganie, to czasem nie widziało ono blasku nawet zachodzącego słońca. Nadchodzące wielkimi krokami lato i fantastyczna instagramowa społeczność biegaczy zainspirowała mnie do zmian. Tylko, żeby proces zmiany był efektywny trzeba go jakoś zaplanować. Wraz z Anią, poznańską biegaczką, poznaną gdzieżby indziej niż na Instagramie, wpadłam na pomysł systemu wzajemnej motywacji. Czerwiec okrzyknęłyśmy miesiącem akcji #BiegamSkoroSwit. Jeśli potrzebujecie motywacji do porannych treningów lub jesteście porannymi biegaczami pełną gębą i chcecie się podzielić swoją energią i doświadczeniem, przyłączcie się do nas.

Wyzwanie #BiegamSkoroSwit

Głównym celem akcji jest wprowadzenie do naszego życia zwyczaju porannego biegania. Zasady są proste.

  • Akcja trwa od 1. do 30. czerwca. Przyłączyć możecie się w każdej chwili.
  • Nasz biegowy trening rozpoczynamy pomiędzy 4:00 a 8:00 rano. (Poranek pojęcie względne i dla każdego oznacza coś innego. ;))
  • Po udanym treningu publikujemy na Instagramie zdjęcie z porannego biegu oznaczone #BiegamSkoroSwit. Niech ten hashtag stanie się platformą wymiany doświadczeń, wzajemnych porad i motywacji. I źródłem radości, oczywiście! Zajrzyjcie też do wydarzenia na Facebooku. Niech i on wie, że biegamy rano!
  • Główny plan to wybiegać 80 % czerwcowych treningów o poranku. Jeśli nam się to uda, to na początku lipca sami nagradzamy się już teraz wybraną przez nas nagrodą. Niech motywuje nas nie tylko wschodzące słońce, ale i wizja miłego prezentu. Pomyślcie, co będzie dla Was najsilniejszym bodźcem. Tylko nie jedzenie!

Przyłączcie się do akcji nawet wtedy, kiedy tylko testujecie poranne treningi. Liczy się każdy poranny bieg i radość z tym związana!

Najważniejsze jest nie stracić celu z oczu. Pomogą Wam w tym plakaty #BiegamSkoroSwit. Wybierzcie swoją ulubioną wersję i wydrukujcie. Przywieście na widocznym miejscu.

#BiegamSkoroSwit Motywacja 1  |  #BiegamSkoroSwit Motywacja 2  |  #BiegamSkoroSwit Motywacja 3

O motywacji słów kilka

Z Anią łączy mnie wspólny cel. Chcemy zaczynać nasz dzień biegowo. O poranku. Najwcześniej, jak to tylko możliwe. Nasze doświadczenia i motywacja są jednak odmienne. Każda z nas biegnie swoją historię.

Ania i jej świat

Ania

Mama, żona, kobieta pracująca. Amator sportu. Biega, jeździ na rowerze, czasem poćwiczy z Chodakowską.

Podejmuje wyzwanie #BiegamSkoroSwit, ponieważ ciężko jest jej znaleźć czas na sport po pracy, zanim to padnie ze zmęczenia. Martwi ją, że coraz częściej musi wybierać pomiędzy spędzeniem czasu z synem a wyjściem na trening. Problemu nastręcza jej też wybór pomiędzy bieganiem a treningiem siłowym, bo czasu wystarcza tylko na jedno.

Ania nie ma większego problemu z porannym wstawaniem. Często jest „na chodzie” już o 6:00. W dni wolne bez problemu, wręcz z przyjemnością, biega w porannych godzinach. Gorzej jest w dni robocze. Wstając o godzinę wcześniej, czyli w okolicach 5:00, będzie w stanie pogodzić różne obowiązki i przyjemności. Nie straci przy tym ani jednej biegowej jednostki treningowej. „Wilk będzie syty i owca cała”. Ma nadzieję, że czerwcowe wyzwanie to początek jej przygody z wczesno-porannym bieganiem.

Po chwili namysłu Ania wybrała dla siebie nagrodę za trudy wczesnego wstawania. Są nią opaski kompresyjne na łydki, które wesprą regenerację jej potreningowo zmęczonych mięśni. O opaskach marzyła już dłuższą chwilę. Będzie to według niej świetne uzupełnienie jej biegowego wyposażenia.

Wesprzyjcie Anię w realizacji wyzwania #BiegamSkoroSwit! Serduszka i komentarze na pewno pomogą. 🙂

Instagram: @aniathomass

Joanna i jej świat

Joanna

Matka www.runyourstory.com, którą lepiej poznacie tutaj. Od zawsze ma problemy z porannym wstawaniem. Kilkukrotne opóźnianie budzika nie jest jej obce. Na drugie imię powinna mieć „Drzemka”. Poranki to dla niej udręka. Zaczyna się budzić do życia dopiero w godzinach popołudniowych. Nie jest jej z tym dobrze! Chce to zmienić.

Joanna podejmuje wyzwanie #BiegamSkoroSwit w celu wydłużenia i „zefektywnienia” swojego dnia. Wierzy, że energia płynąca z biegania jej w tym pomoże. Zapewne niedługo czeka ją powrót do pracy na etacie, która będzie wymagała od niej lepszej organizacji dnia. Wierzy, że poranne bieganie pomoże jej wyrobić pozytywny nawyk wstawania z pierwszym budzikiem. To by było coś!

Nagrody za zrealizowane wyzwanie Joanna nie musiała długo wybierać. Padło na biegowe buty trailowe. Ostatnio skradziono jej bowiem ukochane Brooksy GTS Adrenaline. Buty przeszły już wprawdzie trzy szycia i śmierdziały starością, ale strata i tak boli. Ma nadzieję, że złodziej dorobi się w nich odcisków.

Pomóżcie Joannie wytrwać w wyzwaniu #BiegamSkoroSwit! Serduszka, lajki i komentarze mile widziane. 🙂

Instagram: @runyourstory.pl

Facebook: fb.com/runyourstory

 

A jaka jest Wasza motywacja? W czym pomoże Wam poranne bieganie? Mam nadzieję, że zechcecie pobiec z nami swoją historię… rano. Dołączcie do #BiegamSkoroSwit i dzielcie się z nami swoimi sukcesami, energią i doświadczeniami. Mamy nadzieję, że dużo się od siebie wzajemnie nauczymy.

 

P.S. Bierzecie udział w wyzwaniu na własną odpowiedzialność. Pamiętajcie, że Wasze zdrowie jest najważniejsze.

P.P.S. Nagrodę w ramach wyzwania fundujecie sobie sami. Nadal warto, prawda? 😉